Facebook YouTube Google

Misiek vel Łatek

Senior za TM

 

Misiek vel Łatek to starszy ok. 10 letni pies w typie Akity Amerykańskiej.
Pod naszą opiekę trafił w połowie grudnia zeszłego roku. Zabraliśmy go ze schroniska w Sekłaku. Nie mógł chodzić, zaniedbany leżał przed budą. W zimnie i błocie wiele dni...
Wcześniejsza, jak i przeprowadzona podczas pobytu Miśka u nas diagnostyka lek. wykazała zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa (spondyloza) oraz narośl (guz) w okolicy odbytu. Miał również problemy z wypróżnianiem i oddawaniem moczu. Z tym ostatnim już się uporaliśmy.
Poprawa jego stanu zdrowia następuje powoli aczkolwiek sukcesywnie. Nie spodziewamy się, że będzie biegał- znamy realia. Preparaty, które otrzymuje, a które mogliśmy zakupić dzięki Waszemu wsparciu (Caniviton Plus, CortaVet HA, Inflamex)- pomagają mu funkcjonować. Aktualnie chłopak ma apetyt, załatwia się już normalnie, a nie pod siebie i chodzi na spokojne spacerki.
Senior:)
Kiedyś był sprawny, ale dzisiaj dopadła go po prostu starość ze wszystkimi "przyległościami". Starość, która jak wszyscy wiemy i powtarzamy - Panu Bogu się nie udała. Szczęście ma ten, kto w jej obliczu nie jest sam. Fajnie by było gdyby Misiek nie był sam. By zadbał o niego Ktoś. Ktoś, kto nie boi się opieki nad starszym psem, kto pokocha go mimo, że nie będzie to miłość na długich kilkanaście lat tylko na kilka. I Ktoś, kto podobnie jak Misiek nie lubi chodzić po schodach.
Fajnie by było....:)

Aktualizacja 5 kwietnia 2017 r.

Misiek od pewnego czasu przyjmuje Karsivan i Nivalin. Dzięki nim jest w miarę dobrej kondycji. Niestety, dzisiaj w nocy pękł guz, który umiejscowiony jest na odbycie. Nie jest operacyjny i nie bardzo, oprócz dbania o jego higienę możemy więcej zrobić. Po wizycie u weta wiemy, że Miśka to nie boli i że nie cierpi. Dostał antybiotyk. Miejsce jest takie, że może łatwo dojść do jego zanieczyszczenia, a w dni ciepłe przyciąga muchy. Dlatego kupujemy Advocate oraz Octenisept.
Nie są to tanie preparaty, dlatego prosimy- jeśli możesz- pomóż.
Nr naszego konta: 82 1440 1387 0000 0000 1000 8875
W tytule : darowizna dla Miśka.
Misiek to bardzo spokojny i dostojny pies. Raczej bezkonfliktowy. W stosunku do ludzi nie jest zbyt wylewny, ale nie wykazuje też żadnej agresji.
Jest zaszczepiony, odrobaczony i wykastrowany. Preparaty chondroprotekcyjne oraz przeciwbólowe musi otrzymywać do końca życia. Aktualnie przebywa w domu tymczasowym pod Wrocławiem.
Kontakt w sprawie adopcji: 516 677 827 (po. godz. 17.30) lub kontakt@akity.pl

Zapraszamy Cię na stronę z Zasadami adopcji.

 

Jeśli szukasz psa:

    • do kojca,
    • na łańcuch,
    • dla szpanu,
    • do stróżowania w firmie,

to oszczędź sobie i nam czasu, nie pisz i nie dzwoń.
Nie dostaniesz od nas psa, bo dla nas pies to członek rodziny, nie rzecz!

28 maja 2017 r.

Pożegnaliśmy dzisiaj Miśka vel Łatka. Spędził z nami 5 miesięcy podczas których - wierzymy - był szczęśliwy. Nie znaleźliśmy mu domu, ale przecież dom jest w sercu. I taki dom miał. Inga, wielkie dzięki i pokłony za to, co dla niego zrobiłaś. Za wspaniałą opiekę i ciepło, które od Ciebie otrzymał.
Do zobaczenia Akito, kiedyś- za Tęczowym Mostem.