Ares- AA do adopcji

Ares jest 2,5 psem rasy Akita Amerykańska, który poszukuje już swojego domu. Jest pod naszą opieką od stycznia i przez ten czas sporo się o nim dowiedzieliśmy. Trafił do schroniska po epizodzie ugryzienia. W schronisku nie wykazywał żadnych cech agresji i nie było z nim większych kłopotów. Został wydany do adopcji i po miesiącu wrócił z tego samego powodu. Po kolejnym oddaniu trafił do naszego DT pod Krakowem, gdzie bacznie go obserwowaliśmy. Nie było żadnej sytuacji agresji z jego strony. Ares był z początku mocno wycofany i zestresowany. Kontakt z człowiekiem nawiązywał ostrożnie i próbował trochę przejmować kontrolę na spacerach. Jednak skorygowany, odpuszczał i zaczynał ładnie chodzić na smyczy. Jest to pies bardzo pewny siebie, który nie z każdym człowiekiem będzie chciał nawiązać bliższy kontakt. Jeśli już kogoś polubi, robi się z niego przytulak przylepa. Ares genialnie czyta człowieka i potrzebuje jasnych i klarownych zasad wyznaczonych już na samym początku budowania z nim relacji. Można go określić jako psa, który musi swobodnie się poruszać w jasno wytyczonych granicach. Mimo stanowczości charakteru jest też psem, który jest wyjątkowo wrażliwy. Źle reaguje na zmiany, z początku, przy zmianie kojca na większy potrafił reagować biegunką. Pies ma tendencję do szybkiego nakręcania się podczas zabawy. Kiedy już świetnie się z kimś bawi, zaczyna skakać, lekko podgryzać i wydawać mrucząco – warczące dźwięki, które mogą człowieka przestraszyć. Jednak odpowiednio stonowany wycisza się i uspokaja. 
Ares szuka domu stabilnego i spokojnego, oraz człowieka, który w stanowczy, konsekwentny ale delikatny sposób będzie z nim budował relację. Ares nie jest psem, z którym można pracować siłowo, czy negatywnie. Takie próby pracy działają na niego zupełnie odwrotnie. 
Stosunek do dzieci nie jest nam znany, w przypadku innych psów jest spokojny, dopóki inny pies nie próbuje forsować z nim kontaktu. Kota raczej pogoni. Szukamy dla niego domu doświadczonego, bez małych dzieci oraz bez innych zwierząt. 
Ares jest wykastrowany i zachipowany.
 

Zainteresowany adopcją?
Zapoznaj się z naszymi procedurami oraz opisem rasy.
Wypełnij i wyślij poniższą ankietę. Po jej otrzymaniu odezwiemy się do Ciebie.

Formularz dla osoby zainteresowanej adopcją psa z Fundacji AwP

Formularz dla osoby zainteresowanej adopcją psa z Fundacji AwP

Dlaczego decydujesz się na psa tej rasy? Jaka jest Twoja wiedza na temat charakteru, potrzeb, zdrowia Akit? *
Czym (jaką karmą) planujesz karmić psa? *
Co zrobisz jeśli pojawią się problemy behawioralne u adoptowanego psa? *
Prosimy Cię o zapoznanie się z treścią umowy adopcyjnej. Jej wzór znajdziesz poniżej formularza. Jest to dokument, którego podpisanie i akceptacja postanowień jest jednym z warunków otrzymania od nas psa.
Adopcja jest bezpłatna. Oczywiście, jeśli chcesz, możesz wesprzeć nasze działania poprzez przekazanie darowizny- to nieoceniona pomoc. Dla naszych podopiecznych możesz przekazać pieniądze, ale także karmę lub przedmioty codziennego użytku takie jak smycze, obroże, miski (tego nigdy za wiele).
Pieniądze możesz przekazać wyłącznie w formie przelewu na konto fundacji lub PayPal.

wzór umowy adopcyjnej