MA DOM- Ares

Ares jest 2,5 psem rasy Akita Amerykańska, który poszukuje już swojego domu. Jest pod naszą opieką od stycznia i przez ten czas sporo się o nim dowiedzieliśmy. Trafił do schroniska po epizodzie ugryzienia. W schronisku nie wykazywał żadnych cech agresji i nie było z nim większych kłopotów. Został wydany do adopcji i po miesiącu wrócił z tego samego powodu. Po kolejnym oddaniu trafił do naszego DT pod Krakowem, gdzie bacznie go obserwowaliśmy. Nie było żadnej sytuacji agresji z jego strony. Ares był z początku mocno wycofany i zestresowany. Kontakt z człowiekiem nawiązywał ostrożnie i próbował trochę przejmować kontrolę na spacerach. Jednak skorygowany, odpuszczał i zaczynał ładnie chodzić na smyczy. Jest to pies bardzo pewny siebie, który nie z każdym człowiekiem będzie chciał nawiązać bliższy kontakt. Jeśli już kogoś polubi, robi się z niego przytulak przylepa. Ares genialnie czyta człowieka i potrzebuje jasnych i klarownych zasad wyznaczonych już na samym początku budowania z nim relacji. Można go określić jako psa, który musi swobodnie się poruszać w jasno wytyczonych granicach. Mimo stanowczości charakteru jest też psem, który jest wyjątkowo wrażliwy. Źle reaguje na zmiany, z początku, przy zmianie kojca na większy potrafił reagować biegunką. Pies ma tendencję do szybkiego nakręcania się podczas zabawy. Kiedy już świetnie się z kimś bawi, zaczyna skakać, lekko podgryzać i wydawać mrucząco – warczące dźwięki, które mogą człowieka przestraszyć. Jednak odpowiednio stonowany wycisza się i uspokaja. 
Ares szuka domu stabilnego i spokojnego, oraz człowieka, który w stanowczy, konsekwentny ale delikatny sposób będzie z nim budował relację. Ares nie jest psem, z którym można pracować siłowo, czy negatywnie. Takie próby pracy działają na niego zupełnie odwrotnie. 
Stosunek do dzieci nie jest nam znany, w przypadku innych psów jest spokojny, dopóki inny pies nie próbuje forsować z nim kontaktu. Kota raczej pogoni. Szukamy dla niego domu doświadczonego, bez małych dzieci oraz bez innych zwierząt. 
Ares jest wykastrowany i zachipowany.