MA DOM – Skubi

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=10158356624104072&id=343936319071

Marzec stał się miesiącem Akit Amerykańskich, które znalazły się w Potrzebie. Dziś chcemy Wam przedstawić Skubiego, który wprawdzie nie jest naszym podopiecznym, ale zostaliśmy poproszeni o znalezienie dla niego nowego domu. Skubi to pies w wieku około 4 lat, który ma za sobą epizod ugryzienia. Ugryzł przy jedzeniu, jednak w tym przypadku duża rolę odgrywała obecność drugiego psa przy misce. Wygląda na to, że bronił miski przed drugim psem. W hoteliku, w którym został zakwaterowany przez właściciela nie wykazuje cech agresji, również przy jedzeniu. Bez problemu opiekunka może dosypać mu jedzenie, kiedy pies spożywa posiłek, lub przesunąć jego miskę.
Jaki jest Skubi? Mieliśmy przyjemność go poznać i jest psem, który naprawdę garnie się do człowieka. Kiedy widzi ludzi zbliżających się do kojca, piszczy i skacze, bo wie, że zaraz pójdzie na spacer. Jest złakniony obecności ludzi, ale jest też mocno rozkojarzony i roztrzepany. Pierwsze kroki na spacerze, to miotanie się w każdym kierunku. Skubi nie wie, czy ma się witać, czy niuchać i w którą stronę ma iść. Po chwili jednak się uspokaja i można wtedy spokojnie z nim spacerować. W stosunku do innych psów jest otwarty i ciekawski. Podchodzi do innych zwierząt i potrafi polizać je po pyszczku, co w przypadku akity jest zachowaniem niespodziewanym. Na takie wylewności inne psy reagują nerwowo. Jeśli pies go atakuje, Skubi nie pozostaje dłużny.
Skubi potrzebuje domu, który poświęci mu czas, bo jest to pies, który musi się sporo nauczyć. Wymaga odpowiedniej korekty chodzenia na smyczy, długich spacerów i socjalizacji z otoczeniem.
Chętnych na poznanie Skubiego zachęcamy do kontaktu oraz do wypełnienia ankiety adopcyjnej.

Skubi juz w nowym Domu!
Pięknie dziękujemy za adopcję:)