MA DOM- Kolba vel Hi-ma :)

Hiroszima dla znajomych Hi-Ma, wiek 5-6 lat.  Odłowiona w dość dramatycznych okolicznościach w polu kukurydzy, w którym koczowała. Początkowo nie wychodziła z budy....Teraz mieszkaniowa – gramoli się na kanapę i do łóżka; wyproszona schodzi bez gadania. Pięknie chodzi na smyczy,jeździ samochodem, umie się zachować w mieście i w tłumie ludzi. Nie jest wyczynowcem – zwykłe spacery i trochę biegania jej wystarczy. W domu nie szczeka, nie niszczy, nie ma lęku separacyjnego.
Dobrze reaguje na psy – zwłaszcza suki i pieski małe, koty lubi i z nimi śpi (nie gania „swoich” kotów poza domem). Broni domu i swojego terytorium przed obcymi. Bywa nieufna wobec ludzi, których nie zna, jest to „pies jednego pana” - resztę domowników prawdopodobnie będzie tylko tolerować, zwłaszcza na początku. Może być na początku nieco wycofana, ale po kilku dniach pozostawienia jej w spokoju dojdzie do siebie. Na co dzień jest radosna i wesoła, lubi mizianie i wykonuje piękne "pokabrzuszki". Jest też łagodna i czasem nieśmiała. Dużo gada -wydaje śmieszne odgłosy - „szczekowyje” i jodłuje.
Lubi makaron z puszką i gotowany drób, nie przepada za chrupami, ale zje jeśli musi.
Dla kogo: dla małej rodziny, jak najbardziej dom z psami i kotami, ale zdecydowanie bez dzieci. Może być dom lub mieszkanie, ale pies absolutnie nie do kojca. Dla osób cierpliwych i pogodnych. Raczej nie dla osób, dla których byłby to pierwszy w życiu pies.
Domorosłym "SizaromMilanom" lub poskromicielom dzikich zwierząt dziękujemy od razu.
20.03. 2020 r. Hima została adoptowana :)
Pięknie dziękujemy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *