Arashi – młodziak w typie AA

Chłopak ma 13 miesięcy i niestety stracił dom z powodu bardzo skomplikowanej sytuacji rodzinnej. Ma też za sobą epizod ugryzienia, który przyczynił się do tego, że trafił do schroniska. Ugryzł męża swojej opiekunki, ponieważ stwierdził, że należy jej bronić. Wiemy również, że zdarzało mu się oberwać od ojca opiekunki, co spowodowało, że ma bardzo silną niechęć do mężczyzn.
Arashi jest bardzo wesołym, energicznym psem, który lubi obecność człowieka. Świetnie czuje się w towarzystwie kobiet, lgnie do nich i chętnie nawiązuje z nimi relacje. Chłopak wykazuje cechy obrony kobiet przed mężczyznami. Arashi reaguje niepewnością na gwałtowne ruchy wykonywane w obecności kobiet. Kiedy uważa, że dystans dzielący jego i opiekunkę jest za mały, staje pomiędzy nimi i próbuje odpychać nosem, żeby ten dystans zwiększyć. Arashi ma problem ze stopniowaniem zachowa sygnalizujących, a sygnały które wysyła są bardzo subtelne i delikatne. Jeśli zauważa, że ktoś te sygnały czyta i respektuje, nie przejawia absolutnie żadnej agresji. Dla chłopaka szukamy domu, który dobrze zna rasę i będzie potrafił odpowiednio czytać sygnały, które Arashi wysyła. Opiekunów czeka sporo pracy nad spokojnym pokazaniem mu, że mężczyźni nie są groźni i że można z nimi zbudować silną relację opartą na zaufaniu. Arashi na pewno odwdzięczy się dozgonną miłością. 

Zainteresowany adopcją?
Wypełnij i wyślij poniższy formularz. Odezwiemy się wkrótce.

Formularz dla osoby zainteresowanej adopcją psa z Fundacji AwP

Formularz dla osoby zainteresowanej adopcją psa z Fundacji AwP

Dlaczego decydujesz się na psa tej rasy? Jaka jest Twoja wiedza na temat charakteru, potrzeb, zdrowia Akit? *
Czym (jaką karmą) planujesz karmić psa? *
Co zrobisz jeśli pojawią się problemy behawioralne u adoptowanego psa? *
Prosimy Cię o zapoznanie się z treścią umowy adopcyjnej. Jej wzór znajdziesz poniżej formularza. Jest to dokument, którego podpisanie i akceptacja postanowień jest jednym z warunków otrzymania od nas psa.
Adopcja jest bezpłatna. Oczywiście, jeśli chcesz, możesz wesprzeć nasze działania poprzez przekazanie darowizny- to nieoceniona pomoc. Dla naszych podopiecznych możesz przekazać pieniądze, ale także karmę lub przedmioty codziennego użytku takie jak smycze, obroże, miski (tego nigdy za wiele).
Pieniądze możesz przekazać wyłącznie w formie przelewu na konto fundacji lub PayPal.
Zgoda

Wzór umowy adopcyjnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.