Arashi – młodziak w typie AA

Arashi to młody, około 2 letni pies rasy akita amerykańska. Arashi stracił dom z powodu ugryzienia.  Niestety takich epizodów w jego życiu było aż trzy. Arashi jest młodym, bardzo energicznym psem, którego zachowanie może bardzo uśpić ludzką czujność. Nadal zachowuje się jak bachor, potrafi podskakiwać, zaczepiać do zabawy i cieszyć się całym sobą na widok znajomego człowieka. Jednak jest w nim dużo niepewności i obawy. W związku z tym, że już kilka razy zmieniał dom, jest naprawdę dość niepewny i potrzebuje sporo czasu, aby nawiązać relację z nowym opiekunem. Chłopak zdecydowanie lepiej dogaduje się z kobietami, w stosunku do mężczyzn jest bardziej nieufny i ostrożny. Wiąże się to zapewne z faktem, że ugryzienia dotyczyły tylko płci męskiej. Jest to pies, dla którego szukamy domu znającego specyfikę rasy oraz człowieka, który nie będzie oczekiwał, że pies otworzy się w pierwszych tygodniach życia w nowym domu. Arashi wymaga pracy nad zbudowaniem solidnej relacji i mądrego budowania zaufania z człowiekiem. Zbyt szybkie forsownie kontaktu i przekraczanie granic może być dla niego mocno niekomfortowe. Arashi broni zasobów. Wprawdzie przy jedzeniu nie wykazuje chęci obrony miski, ale smakołyki typu kość, czy naturalne gryzaki mogą być dla niego dużym kłopotem. W stosunku do innych psów jest dość otwarty, lubi towarzystwo innych zwierząt. Nie zdarza mu się prowokować bójek.
Szukamy dla niego stabilnego, spokojnego domy który zna rasę AA lub miał do czynienia z psami po epizodzie ugryzienia. Dom bez małych dzieci.
Arashi przebywa w naszym DT pod Poznaniem. 

Zainteresowany adopcją?
Wypełnij i wyślij poniższy formularz. Odezwiemy się wkrótce.

Formularz dla osoby zainteresowanej adopcją psa z Fundacji AwP

Formularz dla osoby zainteresowanej adopcją psa z Fundacji AwP

Dlaczego decydujesz się na psa tej rasy? Jaka jest Twoja wiedza na temat charakteru, potrzeb, zdrowia Akit? *
Czym (jaką karmą) planujesz karmić psa? *
Co zrobisz jeśli pojawią się problemy behawioralne u adoptowanego psa? *
Prosimy Cię o zapoznanie się z treścią umowy adopcyjnej. Jej wzór znajdziesz poniżej formularza. Jest to dokument, którego podpisanie i akceptacja postanowień jest jednym z warunków otrzymania od nas psa.
Adopcja jest bezpłatna. Oczywiście, jeśli chcesz, możesz wesprzeć nasze działania poprzez przekazanie darowizny- to nieoceniona pomoc. Dla naszych podopiecznych możesz przekazać pieniądze, ale także karmę lub przedmioty codziennego użytku takie jak smycze, obroże, miski (tego nigdy za wiele).
Pieniądze możesz przekazać wyłącznie w formie przelewu na konto fundacji lub PayPal.
Zgoda

Wzór umowy adopcyjnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *