MA DOM- Hachi

Po ponad dwóch miesiącach pobytu u nas, Hachiko jest już gotowy do adopcji. Po intensywnym szkoleniu w Szkolenie Psów Dobromir Jędrzejak, pies przeszedł ogromną przemianę. Początkowo był bardzo nieufny i wycofany. Po pierwszym tygodniu okazało się, że Haczi ma ogromny dystans do mężczyzn i jest niezwykle ostrożny i czujny w kontakcie z nimi. Do kobiet podchodził w sposób otwarty i niemal od razu nawiązywał z nimi kontakt. Haczi odbywał codzienne szkolenia, które miały na celu zbudowanie w nim pewności siebie, nauczenia go tego, że człowiek nie stanowi żadnego zagrożenia i że z człowiekiem można spędzać fajnie czas. Odbywał też treningi socjalizujące, które przyzwyczajały go do miasta, dużej ilości ludzi i bodźców zewnętrznych.
Haczi po pierwszym etapie szkolenie zaczął mieć wprowadzanych do treningu innych, zupełnie obcych przewodników (mężczyzn) i radził sobie z nimi bez problemu. Jest to pies chętny do zabawy, świetnie nawiązuje kontakt z człowiekiem, który umie go sobą zainteresować i rzadko reaguje na rozproszenia. Bardzo lubi kontakt z człowiekiem, lubi być głaskany i świetnie wyłudza smaczki. 
Hachiko jest typowym przedstawicielem rasy, który sam wybiera sobie przewodnika. Jest to pies, dla którego bardzo ważne będzie budowanie spokojnej i stabilnej relacji opiekun – pies. Przyszły opiekun psa powinien mieć chęć kontynuowania z nim pracy, bo nie jest to pies, który powinien być pozostawiony sam sobie i wymaga codziennych aktywności, które będzie wykonywał wraz z opiekunem.   
Szukamy dla niego domu, który zna specyfikę rasy i będzie wiedział jak z psem pracować. Dom najlepiej bez małych dzieci oraz innych zwierząt. Jest opcja, że Haczi odnajdzie się w domu z innym spokojnym psem, ale w tej sytuacji ważna będzie umiejętność zapoznania i odpowiedniej socjalizacji zwierząt. Haczi jest wykastrowany i zachipowany. 
Aktualnie Haczi przebywa w hoteliku w Krakowie.
Poniżej filmik ze szkolenia jeszcze w Oławie.
https://fb.watch/359YhzN-J7/

W październiku 2021 Haczi został adoptowany,
Pięknie dziękujemy :)