Hachi- 4 latek AA- szukamy domu

Po ponad dwóch miesiącach pobytu u nas, Hachiko jest już gotowy do adopcji. Po intensywnym szkoleniu w Szkolenie Psów Dobromir Jędrzejak, pies przeszedł ogromną przemianę. Początkowo był bardzo nieufny i wycofany. Po pierwszym tygodniu okazało się, że Haczi ma ogromny dystans do mężczyzn i jest niezwykle ostrożny i czujny w kontakcie z nimi. Do kobiet podchodził w sposób otwarty i niemal od razu nawiązywał z nimi kontakt. Haczi odbywał codzienne szkolenia, które miały na celu zbudowanie w nim pewności siebie, nauczenia go tego, że człowiek nie stanowi żadnego zagrożenia i że z człowiekiem można spędzać fajnie czas. Odbywał też treningi socjalizujące, które przyzwyczajały go do miasta, dużej ilości ludzi i bodźców zewnętrznych.
Haczi po pierwszym etapie szkolenie zaczął mieć wprowadzanych do treningu innych, zupełnie obcych przewodników (mężczyzn) i radził sobie z nimi bez problemu. Jest to pies chętny do zabawy, świetnie nawiązuje kontakt z człowiekiem, który umie go sobą zainteresować i rzadko reaguje na rozproszenia. Bardzo lubi kontakt z człowiekiem, lubi być głaskany i świetnie wyłudza smaczki. 
Hachiko jest typowym przedstawicielem rasy, który sam wybiera sobie przewodnika. Jest to pies, dla którego bardzo ważne będzie budowanie spokojnej i stabilnej relacji opiekun – pies. Przyszły opiekun psa powinien mieć chęć kontynuowania z nim pracy, bo nie jest to pies, który powinien być pozostawiony sam sobie i wymaga codziennych aktywności, które będzie wykonywał wraz z opiekunem.   
Szukamy dla niego domu, który zna specyfikę rasy i będzie wiedział jak z psem pracować. Dom najlepiej bez małych dzieci oraz innych zwierząt. Jest opcja, że Haczi odnajdzie się w domu z innym spokojnym psem, ale w tej sytuacji ważna będzie umiejętność zapoznania i odpowiedniej socjalizacji zwierząt. Haczi jest wykastrowany i zachipowany. 
Aktualnie Haczi przebywa w hoteliku w Krakowie.
Poniżej filmik ze szkolenia jeszcze w Oławie.
https://fb.watch/359YhzN-J7/

Zainteresowany adopcją?
Wypełnij i odeślij nam poniższą ankietę. Odezwiemy się wkrótce 🙂

Formularz dla osoby zainteresowanej adopcją psa z Fundacji AwP

Formularz dla osoby zainteresowanej adopcją psa z Fundacji AwP

Dlaczego decydujesz się na psa tej rasy? Jaka jest Twoja wiedza na temat charakteru, potrzeb, zdrowia Akit? *
Czym (jaką karmą) planujesz karmić psa? *
Co zrobisz jeśli pojawią się problemy behawioralne u adoptowanego psa? *
Prosimy Cię o zapoznanie się z treścią umowy adopcyjnej. Jej wzór znajdziesz poniżej formularza. Jest to dokument, którego podpisanie i akceptacja postanowień jest jednym z warunków otrzymania od nas psa.
Adopcja jest bezpłatna. Oczywiście, jeśli chcesz, możesz wesprzeć nasze działania poprzez przekazanie darowizny- to nieoceniona pomoc. Dla naszych podopiecznych możesz przekazać pieniądze, ale także karmę lub przedmioty codziennego użytku takie jak smycze, obroże, miski (tego nigdy za wiele).
Pieniądze możesz przekazać wyłącznie w formie przelewu na konto fundacji lub PayPal.
Zgoda

Wzór umowy adopcyjnej