Radek – do adopcji za jakiś czas

Radek jest psem, który trafił do nas w zeszłym roku ze schroniska z Radys. Jest to pies, który prawie całe swoje życie spędził za kratami. Kiedy do nas trafił wydawało się, że człowieka prawie nie zna, a jeśli zna, to z tej gorszej strony. Bał się wszystkiego a emocje odreagowywał gryząc wszystko, co było w jego zasięgi – miski, kraty, smycze. Nie był w stanie zjeść, kiedy człowiek znajdował się w pobliżu. Po około 3 miesiącach pobytu w naszym DT Radek zrobił niewielkie postępy, bo Jola była w stanie wyprowadzić go na spacer, ale spacer to dużo powiedziane, bo Radek raczej połzał po ziemi niż szedł. 
Radek postępy robi „skokowo”. Kiedy pojawi się mała zmiana w zachowaniu, to potem  przez długi czas nic się nie zmienia. 
Ale postępy robi i to nas ogromnie cieszy! Na chwilę obecną Radek daje się Joli głaskać! Przyzwyczaił się do jej dotyku i nie uważa tego za zagrożenie. Fajnie funkcjonuje również z innymi psami i uczy się wszystkich psich zachowań, które dla innych psów są po prostu normalne. 
Radek to po prostu biedny pies, który w wieku 7 lat uczy się świata. Nadrobienie zaległości z prawie 7 lat życia nie jest proste, ale jak widać nie jest też niemożliwe. Trzymamy kciuki za Radka i mamy nadzieję, że niedługo przekażemy Wam kolejne dobre wieści od niego.
W opiece nad Radkiem można nam pomóc zostając jego wirtualnym opiekunem. Jak to zrobić- przeczytasz tutaj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *