Aron- poczekalnia adopcyjna

Aron jest około 3 letnim samcem, który trafił do nas w lutym 2021 roku  po interwencji rozbicia pseudohodowli. Został nam przekazany przez inną fundację. Kiedy przyjechał ważył 21 kg, co było sporą niedowagą. Pierwsze badania potwierdziły, że pies jest niedożywiony, był chudy i miał anemię w stanie regeneracji. Weterynarz określił jego stan jako bardzo zły, ale nie tragiczny. Aron nie miał jeszcze całe szczęście zaników mięśniowych, miał za to brzydką odleżynę na jądrach w wyniku leżenia na mokrym błotnistym podłożu.
Aron dostaje odpowiednio zbilansowaną karmę, suplementację preparatami z żelazem oraz maści na odleżynę. Powoli przybiera na wadze i dochodzi do siebie. 
Co do charakteru jest to bardzo energiczny młody akit. Pierwsze dni w naszym DT były dla niego stresujące. Opiekunkę traktował jak powietrze i nie zwracał na nią uwagi. Dość szybko się jednak otworzył i teraz sam zaczepia do zabawy i garnie się na głaskanie. W stosunku do innych psów jest mocno agresywny i źle na nie reaguje. Aron kompletnie nie zna też smyczy, nie potrafi na niej chodzić i miota się jak oszalały. Obecnie zaczął już naukę spacerową, więc mamy nadziej, że niedługo będzie już lepiej.
Aron po leczeniu przejdzie zabieg kastracji i będzie wypatrywał nowego domu.