MA DOM- Aron

Aron trafił do nas po interwencji w pseudohodowli w gminie Otyń. Został nam przekazany przez organizację, która robiła tę interwencję. Aron ma około 3 lata. Kiedy do nas trafił był wychudzony i stwierdzono u niego anemię, jednak w fazie regeneracji. Dość szybko się odżywił i jego wyniki morfologiczne znacząco się poprawiły. 
Aron dość szybko nawiązał relację ze swoją opiekunką tymczasową. W stosunku do niej jest otwarty i śmiały, jednak w stosunku do obcych osób staje się lekowy i wycofany. Aron jest psem, który boi się obcych ludzi. Kiedy widzi nieznajomego człowieka od razu oddala się w kąt wybiegu i zaczyna szukać wsparcia u opiekunki. Bardzo powoli przekonuje się do tego, że człowiek jest istotą, z której strony nic złego go nie spotka. Całe szczęcie jest dość łakomy i parówka przekonuje go, że warto podejść trochę bliżej:) Aron bardzo powoli zaczyna oswajać się z ludźmi, staramy się ciągle pokazywać mu kręcących się w okolicy człowieków, żeby przekonał się, że to nie jest nic strasznego. Jednak każda nowa dla niego sytuacja powoduje bardzo duży stres.
Szukamy dla niego spokojnego domu, który nie będzie go narażał na dużą ilość bodźców. Aron świetnie odnajdzie się w domku z ogrodem z dala od wrzawy miejskiej, z ludźmi którzy nie prowadzą bardzo towarzyskiego życia. Kiedy uda się nawiązać z nim stabilną relację, Aron będzie w stu procentach polegał na swoim opiekunie i w nim będzie szukał wsparcia w stresujących sytuacjach. Dopiero kiedy poczuje, że może polegać na swoich opiekunach, będzie możliwe pokazywanie mu świata. Przyszli opiekunowi Arona będą musieli wykazać się dużą wyrozumiałością i cierpliwością. 
W stosunku do innych psów jest dość dominujący, kota raczej pogoni. 
W przypadku Arona szukamy dla niego domu w okolicy Poznania, lub ludzi, którzy będą gotowi odbyć kilka wizyt przedadopcyjnych.
Pies jest wykastrowany i przebywa w naszym domu tymczasowym pod Poznaniem.

27 października 2021 r. Aron został adoptowany,
Pięknie dziękujemy :)