Amigo- szukamy domu

Amigo jest około 4 letnim psem w typie Akity, który trafił do nas w styczniu 2021 roku przekazany przez inną fundację. Z początku był uznany za sylwestrowego uciekiniera, jednak okazało się, że błąkał się po okolicy od kilku tygodni i był dokarmiany w miejscowym zakładzie pracy. Amigo jest ciekawą mieszanką, w której żyłach płynie krew Akity, być może haszczaka oraz innych ras, których nie jesteśmy w stanie określić. W stosunku do ludzi jest cudowny, kocha dosłownie wszystkich ludzi i od razu nawiązuje z nimi kontakt. W stosunku do dzieci jest łagodny i przyjazny. Inne psy oraz koty niewiele go interesują, jest nastawiony na zabawę z nimi. Instynkty łowieckie ujawniają się w nim w sytuacji, kiedy widzi konia. Na konie poluje, i to z dużą zawziętością. Amigo jest psem o dużej potrzebie ruchu. Lubi biegać i potrzebuje aktywności, aby rozładować nadmiary energetyczne. Kiedy spacer jest biegowy, pies ładnie łapie tempo i nie zatrzymuje się na okoliczne niuchy. Potrafi przebiec 5 km bez żadnej przerwy i dostosować się do tempa opiekuna. Świetnie sprawdzi się jako kompan w joggingu lub w jeździe na rowerze. Dla Amigo szukamy domu aktywnego, który będzie w stanie zapewnić mu odpowiednią dawkę ruchu oraz zajęcia, które zaspokoją jego potrzeby. Pies fajnie odnalazłby się w treningu psich sportów, takich jak agility czy rally-o i mógłby być w tym naprawdę świetny! Amigo może mieszkać w domu, gdzie przebywa inne zwierzę, obecność psiego kumpla i możliwość zabawy z nim będzie dla niego dobrym bodźcem. Pies przebywa w naszym DT pod Poznaniem. Jest wykastrowany i zachipowany.

Zainteresowany adopcją?
Zapoznaj się z naszymi procedurami oraz opisem rasy.
Wypełnij i wyślij poniższą ankietę. Po jej otrzymaniu odezwiemy się do Ciebie.

Formularz dla osoby zainteresowanej adopcją psa z Fundacji AwP

Formularz dla osoby zainteresowanej adopcją psa z Fundacji AwP

Dlaczego decydujesz się na psa tej rasy? Jaka jest Twoja wiedza na temat charakteru, potrzeb, zdrowia Akit? *
Czym (jaką karmą) planujesz karmić psa? *
Co zrobisz jeśli pojawią się problemy behawioralne u adoptowanego psa? *
Prosimy Cię o zapoznanie się z treścią umowy adopcyjnej. Jej wzór znajdziesz poniżej formularza. Jest to dokument, którego podpisanie i akceptacja postanowień jest jednym z warunków otrzymania od nas psa.
Adopcja jest bezpłatna. Oczywiście, jeśli chcesz, możesz wesprzeć nasze działania poprzez przekazanie darowizny- to nieoceniona pomoc. Dla naszych podopiecznych możesz przekazać pieniądze, ale także karmę lub przedmioty codziennego użytku takie jak smycze, obroże, miski (tego nigdy za wiele).
Pieniądze możesz przekazać wyłącznie w formie przelewu na konto fundacji lub PayPal.

wzór umowy adopcyjnej