Naoru- 6 mies. pręgus w trakcie leczenia

Naoru-podopieczny AwP

Poznajcie nowego ziomeczka. Dzieciak ma 6 miesięcy i przyjechał do nas kilka dni temu. Został nam przekazany przez Sekcję Lublin Stowarzyszenia Chełmskiej Straży Ochrony Zwierząt
Ma na imię Natan, ale my przechrzciliśmy na na Naoru ,co oznacza uzdrowiony. Młody nawiał właścicielom, którzy nabyli go z pseudo. Nie było go kilka dni, a kiedy się już odnalazł okazało się, że ledwie słania się na łapach. Właściciele nie chcieli go leczyć i postanowili go uśpić. Lekarka, która go przyjmowała nie zgodziła się na to i chłopak trafił pod opiekę Chełmskiej Straży na podstawie zrzeczenia. Został umieszczony w szpitalu w Lublinie i w pierwszych dniach walczył o życie. Miał bardzo silną anemię, zdiagnozowano u niego chorobę odkleszczową erlihia canis i podejrzenie silnego zatrucia. Wymagał całodobowej hospitalizacji oraz transfuzji krwi. Całe szczęście leczenie się udało i młody stanął na łapki. Chłopak przebywa obecnie w DT w Warszawie gdzie przyjechał z kompletem badań, historią leczenia i lekami. Jest bardzo lękowy i wycofany. Nie daje się dotykać, unika gwałtownych ruchów, boi się smyczy, a spacery są dla niego niezwykle trudne. Z psami czuje się zdecydowanie lepiej. W DT Przebywa pod czujnym okiem akiciej cioci, która uczy go dobrych manier i daje wsparcie w stresujących spacerach. Dzieciaka czekają jeszcze badania kontrolne, kontynuacja leczenia i intensywna socjalizacja, bo w tym stanie nie nadaje się do adopcji. Póki co nie szukamy mu jeszcze domu. Wszelkie koszty leczenia pokryła Chełmska Straż. Bardzo dziękujemy za uratowanie dzieciaka, wspaniałą opiekę weterynaryjną oraz za finalne przekazanie go pod naszą opiekę
O postępach Naoru będziemy informować na bieżąco, wyczekujcie więc relacji!

Zainteresował Cię ten pies? Wypełnij i wyślij

Formularz Adopcyjny