Pysia

Pysia ma około 6 lat i niestety poszukuje nowego domu. Niecały miesiąc temu przeszła bardzo poważny zabieg operacyjny w związku z ropomaciczem. Zabieg ten zakończył się powikłaniami krwotocznymi, więc w celu ratowania jej życia przeprowadzono zabieg transfuzji krwi. Sunia spędziła kilka dni w szpitalu. Po tym czasie wróciła pod opiekę swojego prawnego opiekuna, który już nie mieszka z jej opiekunką.  Fakt jest taki, że pies ugryzł właściciela. Należy jednak brać pod uwagę, że sunia była po bardzo ciężkich zabiegach chirurgicznych, w złym samopoczuciu i dużym stresie związanym zarówno z długą hospitalizacją jak i czasową zmianą miejsca pobytu. Wiemy też, że opiekun drażnił ją i zaczepiał. Pysia do tej pory była bardzo zrównoważona i żadna taka sytuacja nie miała miejsca. Jednak jest to pies z akicim charakterem, nie jest przytulaśna, jeśli ma ochotę na pieszczoty sama się po nie zgłasza. Jeśli nie ma ochoty na kontakt z człowiekiem, oddala się na swoje miejsce i chce świętego spokoju. W stosunku do "swoich" dzieci jest tolerancyjna. Pięknie sygnalizuje, kiedy coś jej się nie podoba i jej granice zostają przekroczone. W stosunku do obcych dzieci jest zdystansowana i potrafi kłapnąć, jeśli dziecko chce się do niej przytulić lub wejść w jej strefę komfortu. Dla Pysi szukamy domu stabilnego, najlepiej bez małych dzieci i innych zwierząt. Panna potrzebuje teraz spokoju i osób, które będą w stanie zbudować z nią stabilną i spokojną relację. Nie chcemy żeby była przerzucana z miejsca na miejsce, bo dla niej będzie się to wiązało z bardzo dużym stresem. Prosimy więc o zgłaszanie się osób, które mają doświadczenie z rasą lub z psami o podobnym temperamencie i mają przestrzeń do tego, aby spokojnie pracować z psem.  Biorąc pod uwagę, że sunia miała naprawdę dużo stresujących przejść zakładamy, że w spokojnym domu szybko dojdzie do siebie i wróci do swojej dawnej równowagi. Nie wiadomo, czy ma szansę dogadać się z innym psem bo do tej pory była jedynaczką i nie dzieliła swojego mieszkania z innym czworonogiem. Sunia jest zdrowa, po operacji nie stwierdzono u niej dodatkowych schorzeń. Jedynie czeka ją ponowne badanie hormonów tarczycy, co w tym wieku jest częstym badaniem, które wykonuje się akitom. 

Zainteresowany adopcją?
Wypełnij i wyślij poniższy formularz. Odezwiemy się wkrótce.

Formularz dla osoby zainteresowanej adopcją psa z Fundacji AwP

Formularz dla osoby zainteresowanej adopcją psa z Fundacji AwP

Dlaczego decydujesz się na psa tej rasy? Jaka jest Twoja wiedza na temat charakteru, potrzeb, zdrowia Akit? *
Czym (jaką karmą) planujesz karmić psa? *
Co zrobisz jeśli pojawią się problemy behawioralne u adoptowanego psa? *
Prosimy Cię o zapoznanie się z treścią umowy adopcyjnej. Jej wzór znajdziesz poniżej formularza. Jest to dokument, którego podpisanie i akceptacja postanowień jest jednym z warunków otrzymania od nas psa.
Adopcja jest bezpłatna. Oczywiście, jeśli chcesz, możesz wesprzeć nasze działania poprzez przekazanie darowizny- to nieoceniona pomoc. Dla naszych podopiecznych możesz przekazać pieniądze, ale także karmę lub przedmioty codziennego użytku takie jak smycze, obroże, miski (tego nigdy za wiele).
Pieniądze możesz przekazać wyłącznie w formie przelewu na konto fundacji lub PayPal.
Zgoda

Wzór umowy adopcyjnej.